Hotel Restauracja Wodnik

Hotele w Bydgoszczy – kompleksowa oferta noclegów i restauracji

Hotel

Hotel i Restauracja Wodnik to najnowszy czterogwiazdkowy obiekt na mapie Bydgoszczy. Mieści się na Miedzyniu – osiedlu doskonale skomunikowanym ze ścisłym centrum miasta. W hotelu znajduje się 25 komfortowych pokoi 1- i 2-osobowych z możliwością łączenia łóżek oraz 2- i 4-osobowych apartamentów o wysokim standardzie, które pomieszczą do 80 osób. Możliwość dostawki oraz wstawienia łóżeczek dziecięcych.

Całodobowa recepcja umożliwia naszym gościom przyjazd i zameldowanie o dowolnej porze w ciągu doby. Przestronna i bogato wyposażona sala konferencyjna z doskonałym zapleczem jest idealnym miejscem do organizacji konferencji lub szkoleń. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce „oferta biznesowa”. Galeria Miedzyń, w której usytuowany jest Hotel i Restauracja Wodnik, to nowe centrum osiedla, zlokalizowane przy ulicy Nakielskiej, głównej arterii komunikacyjnej w zachodnio-południowej części miasta.

Atrakcje okolicy

Charakterystyczny dla Miedzynia jest malowniczy Kanał Bydgoski, będący niegdyś  jednym z głównych, wodnych ciągów transportowych. Do tej pory Kanał Bydgoski to najstarszy czynny śródlądowy kanał wodny w Polsce.

Do dyspozycji Gości przekazujemy elegancki samochód – czekający na Państwa przed wejściem do Hotelu, o szczegóły rezerwacji samochodu prosimy pytać w recepcji. Dla osób lubiących aktywny tryb życia, nad kanałem znajdują się wygodne ścieżki biegowe i spacerowe.

W najbliższym sąsiedztwie Hotelu usytuowana jest też kameralna marina Gwiazda, gdzie zatrzymuje się Bydgoski Tramwaj Wodny, którym można dopłynąć do samego centrum Bydgoszczy. Najcenniejszym zabytkiem na terenie Miedzynia jest VI śluza na Starym Kanale Bydgoskim z 1794 r. W okolicy Hotelu znajduje się bogate zaplecze rekreacyjne, z Orlikiem, boiskami do piłki siatkowej i baseballa, kortem tenisowym, a także stadionem piłkarskim klubu sportowego Gwiazda Bydgoszcz. Miedzyń to jedno z największych i najbardziej zielonych osiedli Bydgoszczy w zachodniej części miasta. Nazwa osiedla, na którym znajduje się hotel, pochodzi od słowa miedza. Do 1920 roku na Miedzyniu znajdowała się bowiem granica miasta. Teraz  to dobrze prosperujące osiedle, zamieszkiwane przez ponad 11 tys. Bydgoszczan.