Hotel Restauracja Wodnik

Huczne wesele czy kameralne zaślubiny w gronie najbliższych (cz. II)?

Z tego też powodu coraz częściej tradycja ustępuje miejsca nowoczesności, a huczne wesela zastępowane są przez kameralne obiady lub kolacje odbywające się po uroczystości zaślubin w kościele albo urzędzie stanu cywilnego.

W restauracji Wodnik mieliśmy przyjemność organizowania takich kameralnych wesel. Chociaż dysponujemy salą na 160 gości, istnieje możliwość oddzielenia części tej przestrzeni i stworzenia przytulnego klimatu dla mniejszej grupy osób. I z doświadczenia wiemy, że kameralne wesela mogą być równie piękne, wzruszające i niezapomniane - zarówno dla pary młodej, jak i zaproszonych gości.

Uroki kameralnego wesela

Obecnie kameralne wesela bywają coraz częściej organizowane. I wcale nie są wynikiem konieczności szybkiego zawarcia małżeństwa, jak bywało kiedyś. Młode pary całkowicie świadomie decydują się na tego typu rozwiązania. Obiady czy kolacje weselne często odbywają się nawet bez tańców i orkiestry, ale i tak panuje wówczas odświętna, wyjątkowa atmosfera. Wspólne biesiadowanie opiera się na rozmowach, bliskim kontakcie wszystkich uczestników przyjęcia, delektowaniu się smakowitymi potrawami i trunkami.

Organizacja takiego kameralnego przyjęcia to przede wszystkim spora oszczędność. Co więcej, odpada konieczność długich, niekiedy wręcz kilkuletnich przygotowań, a następnie dopełniania niezbędnych formalności po weselu. Młodzi małżonkowie mogą bardziej skupić się na przeżyciach duchowych i wspólnej celebracji tego wyjątkowego wydarzenia.

Takie niewielkie przyjęcie jest również łatwiejsze w zorganizowaniu, szczególnie jeśli para młoda decyduje się na nietypowy termin organizacji wesela, np. w niedzielę, piątek lub inny dzień tygodnia poza sobotą.