Hotel Restauracja Wodnik

Huczne wesele czy kameralne zaślubiny w gronie najbliższych (cz. I)?

? Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od preferencji i upodobań młodej pary. Są osoby, które marzą o wielkim weselu na ponad sto, a nawet dwieście osób, inni z kolei chcieliby uczcić ten dzień wyłącznie w gronie najbliższych. Warto jednak poznać wady i zalety każdego z tych rozwiązań, aby podjąć najlepszą dla siebie decyzję.

W tym celu przygotowaliśmy serię składającą się z dwóch artykułów, w których przedstawimy najważniejsze atuty dużych wesel na ponad sto osób, a także małych, kameralnych przyjęć weselnych.

Twoje niezapomniane, huczne wesele

Tradycyjnie po ślubie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego odbywa się przyjęcie w gronie rodziny i przyjaciół. Wiele młodych par decyduje się na uczczenie tego wyjątkowego dnia w towarzystwie ponad setki gości. W naszej sali weselnej przy restauracji Wodnik bardzo często mamy przyjemność być świadkami imprez na 160 osób. Huczne wesela to nadal praktykowany zwyczaj. Trzeba jednak pamiętać, że tak duże przyjęcie wymaga również sporego przygotowania. Zwykle trzeba znacznie wcześniej podjąć stosowne kroki w celu zarezerwowania sali, orkiestry czy fotografa. Przykładowo, w najbardziej popularnych terminach na salę weselną trzeba czekać nawet dwa, trzy lata! Ale czego się nie robi dla niezapomnianego, hucznego wesela!

Wesele zdarza się (a przynajmniej z założenia powinno) raz w życiu, więc nie dziwi fakt, że wiele par decyduje się na tradycyjne, duże przyjęcie. Przyznają, że uroczysta kolacja w gronie kilkunastu osób to dobry sposób na uczczenie imienin, rocznicy ślubu lub ważnego jubileuszu, ale jeśli chodzi o zamążpójście - konieczna jest duża, rodzinna impreza. Obecność bliższej i dalszej rodziny, mnóstwo prezentów, starzy znajomi, wykwintne jedzenie, taniec i w końcu wspólne biesiadowanie do samego rana - oto marzenie wielu par, które można spełnić w restauracji wodnik.

Ale wielkie wesele to również wielkie przygotowania oraz nie mniejsze koszty organizacji. Pomimo licznych zalet tego rodzaju imprez trzeba uwzględnić również budżet, jaki trzeba będzie przeznaczyć na m.in. jedzenie, alkohol, obsługę kelnerską, zespół grający, kierowcę, fotografa, a zwykle również noclegi dla gości. Oczywiście koszty można starać się ograniczyć, niemniej wesele na ponad sto osób zawsze wymaga nieco większego poświęcenia finansowego niż na kilkanaście par. Co więcej, na huczne przyjęcie weselne mogą zdecydować się raczej osoby, którym nie spieszy się z zamążpójściem, ponieważ terminy tak dużych sal zwykle są dość odległe.