Hotel Restauracja Wodnik

Czterogwiazdkowy Hotel Wodnik. Co oznaczają 4 gwiazdki?

Ilość gwiazdek hotelowych nie jest dziełem przypadku czy niezależnej decyzji hoteli. Zasady przyznawania gwiazdek są w naszym kraju ściśle określone i bardzo szczegółowe. Wynikają z Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z 2011 roku.

Hotele czterogwiazdkowe to obiekty o bardzo wysokim standardzie, zapewniające szeroką ofertę usług. Idealnym przykładem jest Hotel Wodnik, który wyróżniony jest właśnie 4 gwiazdkami.

Komfortowy hotel czterogwiazdkowy

Hotele z 4 gwiazdkami z całą pewnością spełnią oczekiwania nawet wymagających klientów. Pokój w tego rodzaju obiektach jest kompleksowo wyposażony. W zależności od potrzeb klienta może być wyposażony w łóżko jednoosobowe lub dwuosobowe. Oprócz tego znajduje się w nim szafa z wieszakami, szafka nocna lub stolik, biurko lub stół, krzesło, fotel wypoczynkowy lub kanapa, a także szereg dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak m.in. lustro, wieszak na odzież wierzchnią, lampka nocna, oświetlenie górne itp.

Dodatkowo każdy klient hotelu może skorzystać z minibaru lub lodówki, telewizora, a niekiedy nawet hotelowych materiałów piśmienniczych, zestawów do czyszczenia odzieży, suszarki do włosów itp.

Odpowiednio wyposażona musi być również łazienka - z wanną lub kabiną natryskową. Klienci mogą skorzystać ze środków higienicznych zapewnianych przez hotel, czyli m.in. mydło, dozownik z mydłem w płynie, ręczniki.

Przy hotelach czterogwiazdkowych działają też eleganckie restauracje, w których klienci mogą spożywać posiłki. Co więcej, w niektórych obiektach istnieje nawet możliwość ze skorzystania z oferty dostarczenia posiłków do pokoju.

Dodatkowo wymagania

Ilość przyznanych gwiazdek zależy jednak nie tylko od wyposażenia pokoju i łazienki, ale też szeregu dodatkowych udogodnień. Przykładowo, hotele z co najmniej 3 gwiazdkami muszą mieć górną osłonę nad wejściem głównych. Z kolei czterogwiazdkowe i pięciogwiazdkowe hotele powinny być wyposażone w podjazd do obiektu. Co więcej, wymagany jest również strzeżony garaż oraz parking dla gości hotelowych.